Najlepszym przykładem jest tutaj Michał Moskal. Do niedawna nikomu nieznany młody aparatczyk, dziś prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego i twórca niesławnej „piątki dla zwierząt”.

Czym młody człowiek mógł się wedrzeć w łaski starzejącego się, nieufnego satrapy?

Reklamy

Ależ oczywiście! Hołdami składanymi Lechowi Kaczyńskiemu.

– Lata funkcjonowania przemysłu pogardy nie złamały hartu ducha Pana Prezydenta. Przez całą swoją prezydenturę i wcześniej zabiegał o polską rację stanu – był ambasadorem naszego sojuszu transatlantyckiego, walczył o zachowanie chrześcijańskiej tożsamości. Lech Kaczyński jako jeden z pierwszych polskich polityków zwracał uwagę na nasze bezpieczeństwo energetyczne i potrzebę dywersyfikacji źródeł gazu i uniezależnienie się od rosyjskich dostaw. Myśl polityczna śp. prof. Lecha Kaczyńskiego wyprzedzała swoje czasy. Dopiero po latach wielu dostrzega w ilu sprawach miał rację i jak wielu złych rzeczy można było uniknąć gdyby był słuchany z należytą uwagą – mówił Moskal w rozmowie z portalem wPolityce.

– Tragicznie przerwany lot Pary Prezydenckiej i najważniejszych osób w państwie do Katynia zakończył pierwszą prezydenturę śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Pan Prezydent zginął tak samo jak i żył – służąc Polsce. Sobotni poranek, 10 kwietnia 2010 roku, był najtragiczniejszym dniem w nowoczesnej historii Polski. Katyńskie groby, w sposób symboliczny, pochłonęły kolejne pokolenie swoich najlepszych Synów i Córek. Nie byłoby dzisiejszej Polski bez Prawa i Sprawiedliwości. I nie byłoby Prawa i Sprawiedliwości bez Lecha Kaczyńskiego – pierwszego prezesa naszej partii. Od 2015 roku okazuje się, że Polska może być jednak silna i podmiotowa, słyszana i słuchana, rozwijać się gospodarczo i pamiętać o najsłabszych, wspierać dzieci i seniorów. Polska może być taka jaką sobie wymarzył Prezydent Lech Kaczyński – dodaje dziarski młodzieniec.

Tego się po prostu nie da czytać, prawda?

Poprzedni artykułWojna Ziobro z Morawieckim trwa najlepsze. Nikt z Solidarnej Polski nie chce pracować z marionetkowym premierem
Następny artykułMilion dla zaufanych. Tak Ziobro nagradza lojalnych prokuratorów