Skandaliczny „żart” TVP

Reklamy

Rafał Patyra wyjaśnił, dlaczego w jego programie, propagującym treści chrześcijańskie, pojawiła się propozycja wieszania kobiecie kamienia u szyi. Treści felietonu nie komentuje.

Patyra jest dziennikarzem redakcji sportowej TVP, ale także prowadzącym program „Rodzinny ekspres”. Deklaruje się publicznie jako katolik, dla którego różaniec to „jego numer jeden, mój oręż, Szatan wyje, gdy go słyszy”. Prowadzony przez niego program „Rodzinny ekspres” „ma pomóc rodzinom do głębszego przeżywania istoty rodzinności w duchu chrześcijaństwa”.

W programie z 24 października wyemitowano felieton filmowy o miejscowości Hel. Lektor poinformował w nim, że dawniej w miejscowości Hel „surowe kary groziły kobietom za wszczęcie kłótni na forum publicznym. Winowajczynie musiały się liczyć, że będą musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem. Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym obecnie”.

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułCzarnek już wie, kto jest winny pandemii. To rektorzy i nauczyciele
Następny artykułProkurator chciała postawić zarzuty dla oficera ABW, który rozjechał demonstrantów. Odebrali jej śledztwo