Rafał Trzaskowski poinformował, że warszawski Ratusz wysyła na demonstracje swoich obserwatorów.

– Będziemy zapewniać bezpieczeństwo na tyle, na ile to możliwe. Wysyłamy swoich obserwatorów na demonstracje. Apelujemy do policji, by zachowywała się powściągliwie, a przede wszystkim neutralnie – powiedział prezydent Warszawy.

Reklamy

– Pełna odpowiedzialność za to, co się dzieje, spoczywa w tej chwili na rządzie. To rządzący podjęli decyzję za pośrednictwem „pseudo Trybunału Konstytucyjnego”, żeby tak kontrowersyjne decyzje podejmować w środku epidemii. Chciałbym, żeby to wybrzmiało, dlatego że dzisiaj widzimy te cyniczne zagrywki rządzących, którzy próbują zepchnąć odpowiedzialność na tych, którzy demonstrują, na opozycję czy samorządy. Na to nie ma zgody – wyraził swoje przekonanie Trzaskowski.

– To haniebne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nigdy nie może wejść w życie. Od tego trzeba zacząć, a nie nawoływać do spokoju i debaty, kiedy z drugiej strony instytucje państwa podgrzewają atmosferę – dodał prezydent.

Trzaskowski nie ma wątpliwości, że osobistą winę za wybuch społecznego niezadowolenia ponosi Jarosław Kaczyński.

– Skrajnie cyniczny człowiek, pozbawiony jakichkolwiek zasad – podkreślił Trzaskowski.

Poprzedni artykułSienkiewicz stawia sprawę jasno: Sojusznikiem pato- władzy Kaczyńskiego jest margines społeczny
Następny artykułMagdalena Łośko interweniuje u Kamińskiego: przeciwko protestującym wystąpili uzbrojeni w noże, pałki i gaz łzawiący tzw. „narodowcy”!