Komorowski wytyka Dudzie: „Za pieniądze sojuszu się nie kupuje”

Były prezydent Bronisław Komorowski nie bez racji ma pretensje do Dudy, za budowanie relacji Polski ze Stanami Zjednoczonymi na całkowicie fałszywym gruncie.

– To było bezpieczeństwo za pieniądze, co w moim przekonaniu było rzeczą złą. Dlatego, że za pieniądze prawdziwych przyjaźni i prawdziwych sojuszy się nie kupuje – zauważył.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Różnica między epoką Donalda Trumpa a Joe Bidena będzie taka, że Biden nie będzie oczekiwał, że Polska się będzie opłacała USA za swoistą opiekę, za bezpieczeństwo i obecność wojsk amerykańskich. Tak było za Trumpa – dodał były prezydent.

Komorowski uważa także, że wielkim błędem Andrzeja Dudy w stosunkach z USA było zawierzenie wszystkiego osobistym relacjom z Donaldem Trumpem.

– To jest błąd polityczny. Każdy – jeśli wierzy w system demokratyczny – musi zakładać, że może nastąpić zmiana – powiedział Komorowski.