Funduszu Inwestycji Lokalnych nie dla wszystkich

Reklamy

“Nowy program PiS ‘Kasa dla swoich'” – brzmi tytuł mapy wschodniego Mazowsza, na której posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zaznaczyła, które gminy rządzone przez PiS dostały dotacje z Funduszu Inwestycji Lokalnych, a jak dużo gmin rządzonych przez opozycję pieniędzy nie dostało. Choć na mapie są błędy i kilku gmin nie uwzględniono, po korekcie teza z tytułu wciąż wydaje się słuszna.

“Tak wygląda niesprawiedliwy podział środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych na Wschodnim Mazowszu” – czytamy na ilustracji. Na mapce gmin wschodniej części Mazowsza Gasiuk-Pihowicz na niebiesko zaznaczyła gminy rządzone przez samorządowców Prawa i Sprawiedliwości lub popieranych przez PiS, a na czerwono – pozostałe gminy. Gminy, które uzyskały dotację Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zaznaczyła zielonym “ptaszkiem”. Gminy, którym dotacji nie przydzielono, oznaczyła krzyżykiem.

Na mapie posłanki zaznaczono łącznie 96 gmin. Widać, że dotacje otrzymały prawie wszystkie gminy, w których rządzą samorządowcy z list PiS lub popierani w wyborach przez PiS. Według mapy wśród 41 gmin oznaczonych przez Gasiuk-Pihowicz jako “gmina PiS” dotacje otrzymało 40. Spośród 55 “gmin niePiS” dotacje przyznano 10, a 45 środków nie otrzymało.

Źródło: tvn24.pl, Twitter

Poprzedni artykułStrajki kobiet miały charakter demoniczny? Metropolita krakowski przyspiesza upadek kościoła?!
Następny artykułRząd PiS kpi z restauratorów i właścicieli hoteli. Zakazał im działalności, ale każe kupić nowe kasy fiskalne za 1000 zł