Zemsta Kaczyńskiego. Chaos w Porozumieniu to jego odwet na Gowinie?

Na naszych oczach rozpada się Porozumienie Jarosława Gowina. Przyklejona do PiS partyjka miała dotychczas 17 posłów, ale dwóch z nich właśnie wywalono. Kolejni mogą odejść wraz z nimi.

Konflikt rozpoczął się, gdy Gowin dokooptował do zarządu partii wiernych sobie działaczy. Wszystko po to, by umocnić kontrolę nad ugrupowaniem, które wymyka mu się z rąk. Mimo że nazywa się Porozumieniem Jarosława Gowina.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Decyzję o powiększeniu zarządu zakwestionował sąd partyjny i grupa wpływowych działaczy, z europosłem Adamem Bielanem i wiceprezesem Arkadiuszem Urbanem. W zamian za to zostali zawieszeni w prawach członków Porozumienia przez zwolenników Gowina.

Teraz partyjna fronda przeszła do ofensywy. W archiwach kongresu partii, który odbył się w 2017 roku, doczytała się, że… Jarosław Gowin nie został wybrany prezesem. Gorzej, w ogóle zapomniano wtedy przeprowadzić wybory szefa partii. Wychodzi więc na to, że Gowin od trzech lat nie jest prezesem własnej partii. Prezesem jest zaś… Adam Bielan.

– To ciało, które w ramach swoich znajomości koleżeńskich powołał Adam Bielan, może jeszcze dzisiaj powołać Adama Bielana na imperatora galaktycznego. Na dowolną funkcję, jaką sobie tylko Adam Bielan wybierze – mówił o wyroku partyjnego sądu Jan Strzeżek, rzecznik prasowy Porozumienia.

– To jest zemsta Jarosława Kaczyńskiego na Gowinie – mówi z kolei Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej. Kaczyński postanowił zakończyć byt Porozumienia, skompromitować – dodaje.