Ważą się losy Daniela Obajtka po opublikowaniu przez „Gazetę Wyborczą” skandalicznych nagrań z jego udziałem.

Prezes PKN Orlen może jednak liczyć na swoich politycznych przyjaciół. Wczoraj głos w jego sprawie zabrał wicepremier Jacek Sasin, który niedwuznacznie zbagatelizował całą sprawę i uznał ją za „odgrzewany kotlet”.

Reklamy

Teraz czas na prezydenta Dudę, który u Obajtka zaciągnął spory polityczny dług podczas minionej kampanii prezydenckiej.

– Prezydent zna się bardzo dobrze z prezesem PKN Orlen. Nie zapomni mu wsparcia, jakiego Obajtek udzielił mu podczas wyborów prezydenckich. Przekaz, jaki ma płynąć z Pałacu Prezydenckiego, od wszystkich ministrów i doradców Andrzeja Dudy, jest jeden: to nagonka „Gazety Wyborczej” na „naszego” człowieka – mówi portalowi „Wirtualna Polska” osoba związana z Pałacem Prezydenckim.

– Sprawdził się jako menadżer, dobrał sobie zaufanych ludzi. I cieszy się nieustanną sympatią Jarosława Kaczyńskiego. Ten, kto „wypuścił” te taśmy, na pewno może liczyć na rewanż ze strony prezesa PiS – dodaje rozmówca WP.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułMuzeum kosztowało miliony, oficjalnie je otwarto w 2019 r., ale nadal nie działa. Takie cuda tylko w Polsce PiS
Następny artykułDominik Tarczyński brutalnie atakuje opozycję: Mogą tylko szkodzić, przeszkadzać, sabotować i protestować przeciwko rozwojowi Polski