Afera śmieciowa: wszyscy radni PiS w Warszawie powinni podać się do dymisji lub odejść z tej partii!

Przez ostatnie pięć lat rząd PiS nie zrobił nic, by wprowadzić rozsądną gospodarkę śmieciami w Polsce. Wieloletnie zaniechania i nieprzemyślane ustawy, które PiS przepychał kolanem w Sejmie doprowadziły do gwałtownej podwyżki cen wywozu śmieci. Dlatego wszyscy warszawscy radni powinni albo podać się do dymisji i przeprosić mieszkańców stolicy albo odejść z partii i wesprzeć demokratyczną opozycję.

To Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za fatalny stan gospodarki odpadami w Polsce, a ostatecznie za drastyczne podwyżki za wywóz śmieci. Sytuacja w dziedzinie gospodarki odpadami w Polsce jest wynikiem wieloletnich zaniedbań ze strony PiS.

Reklamy

Dlaczego ceny wywozu śmieci są takie wysokie? Jednym z powodów są gigantyczne opłaty za składowanie odpadów, wprowadzone przez PiS. Drugi to brak gospodarki śmieciami, chociaż istnieje możliwość wykorzystania ich do produkcji ciepła. Takie rozwiązania powstają jak grzyby po deszczu na całym świecie. W Polsce najwidoczniej blokuje to pisowskie lobby. Układ śmieciowy.

źródło: Twitter