Jaka piękna katastrofa! Czesi chcą milionów euro kary dla Polski! Dziennie!

Kopalnia w Turowie
Kopalnia w Turowie

Sprawa kopalni i elektrowni w Turowie to kolejny przykład katastrofalnej polityki Prawa i Sprawiedliwości. Ostentacyjne lekceważenie okazywane Czechom spowodowało, że ci zdecydowali się skierować sprawę kopalni w Turowie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. (TSUE).

TSUE nakazał stronie polskiej natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów. Rząd polski jednak nie zamierza podporządkować się tej decyzji, twierdząc, że to zagrażałoby bezpieczeństwu energetycznemu Polski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Żadne decyzje Trybunału Sprawiedliwości UE nie mogą naruszać obszarów związanych z podstawowym bezpieczeństwem krajów członkowskich. Bezpieczeństwo energetyczne należy właśnie do tego obszaru – stwierdził premier Morawiecki.

Czeski rząd zamierza więc ponownie złożyć skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ty razem za niewykonanie przez Polskę decyzji o natychmiastowym wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów. Czesi mają domagać się nałożenia na Polskę kary w wysokości 5 mln euro (sic!) za każdy dzień zwłoki ze wstrzymaniem pracy kopalni!