Lotnisko Modlin trzeba zlikwidować jak najszybciej, uważają nieudacznicy z PiS

Jeśli coś działa, to najlepiej to zniszczyć. Tak przynajmniej wynika z przecieków z Nowogrodzkiej, gdzie politycy związani z Radomiem próbują uzyskać decyzję o zamknięciu lotniska w Modlinie. Chcieliby ruch przenieść na puste lotnisko radomskie. Ale Modlin jest dużo lepszy i jego zamknięcie wywołałoby ogólnokrajowy a być może także międzynarodowy skandal.

Modlin jest solą w oku PiS, ponieważ zarządza nim marszałek Struzik z PSL. Lotnisko funkcjonuje doskonale, szybko się rozwija a mogłoby obsługiwać znacznie większy ruch, gdyby PiS nie blokował inwestycji. W lotnisko gotowi są inwestować nawet zagraniczni inwestorzy!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Układ radomski wolałby jednak widzieć te wszystkie samoloty u siebie. Głównie dlatego, że przed Radomiem nie ma żadnej przyszłości i tylko siłowe, polityczne wymuszenie zamknięcia Modlina mogłoby spowodować przerzucenie tam chociaż części ruchu samolotów.

Dla PiS byłoby to znaczne wsparcie poparcia w samym Radomiu, ale jednocześnie kolejna utrata głosów w mazowieckim północnym. Z Modlina korzystają mieszkańcy Warszawy, Płocką, Ciechanowa oraz innych okolicznych miast i jest to lotnisko świetnie położone pod względem komunikacyjnym. Radom ma same wady.

Czy Kaczyński zniszczy Modlin? Nie jest to wykluczone – podejmował już wiele innych szkodliwych dla Polski decyzji.