20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMy swoje wiemy. Sejm nie dotrwa do końca kadencji

My swoje wiemy. Sejm nie dotrwa do końca kadencji

Politycy PiS mogą zaklinać rzeczywistość, jak tylko chcą, ale my już i tak to wiemy. W powszechnym przekonaniu ten Sejm nie ma szans, by dotrwać do końca kadencji.

Z badania przeprowadzonego przez pracownię SW Research dla „Rzeczpospolitej” wynika, że aż 38,5 proc. badanych uważa, że po wyjściu Porozumienia z rządu Sejm nie ma szans na dotrwanie do końca kadencji. Jedynie 28,6 proc. badanych uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, by Sejm dotrwał do wyborów, planowanych na 2023 r. Z kolei 32,9 proc. w ogóle nie ma zdania w tej sprawie.

Reklamy

– Przyspieszonych wyborów równie często spodziewają się mężczyźni, jak i kobiety. Wcześniejszy termin wyborów częściej niż młodsi badani przewidują osoby po 50. roku życia (42 proc.). W dotrwanie parlamentu do końca kadencji wątpi 44 proc. respondentów o dochodach mieszczących się w granicach 3001-5000 zł. Z uwagi na wielkość miejsca zamieszkania odpowiedź tę najczęściej wskazywali mieszkańcy wsi (40 proc.) – powiedział w rozmowie z „Rz” Adam Jastrzębski z SW Research.

Badanie przeprowadzono w dniach 17-18.08.2021 r.

Musisz o tym wiedzieć!