26 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieObiecali, oszukali. Nie ma Narodowego Holdingu Spożywczego

Obiecali, oszukali. Nie ma Narodowego Holdingu Spożywczego

Sytuacja rolników jest coraz trudniejsza. Wieś stoi przed ogromnym kryzysem, który został wywołany działaniami władzy. Nieudolna walka z ASF, piątka niszcząca wieś Kaczyńskiego a teraz ignorowanie żądań rolników w związku z koronawirusem. Minister Puda zamknął się w gabinecie i udaje, że go nie ma.

„Obietnic PiS wobec polskiej wsi było wiele. Co z nich zostało? Najlepszy przykład to Narodowy Holding Spożywczy. Pisałam interpelacje w tej sprawie. Odpowiedź była zawsze ta sama: „prace trwają”. Sześć lat. Trzech ministrów rolnictwa.” – ujawniła Urszula Pasławska.

Reklamy

Dlatego PiS na wsi coraz bardziej traci. Rolnicy mają dość premiera – kłamcy, nie chcą go widzieć. Stąd politycy PiS muszą zwozić na spotkania z nim ludzi z zewnątrz, bo mało kto chce przychodzić oglądać „Pinokia”. Morawiecki to kłamca – był dwukrotnie skazany za kłamstwo sądownie a kolejne wyroki zapewne przed nim.

Sytuacja polskiej wsi pogarsza się z miesiąca na miesiąc, a minister rolnictwa jest znany z tego, że jest nieznany. Rolnicy oczekują konkretnych propozycji w walce z #ASF i pomocy. Zamiast tego słyszą o imporcie wieprzowiny z Belgii czy Niemiec.” – dodaje Pasławska. 

Rolnicy śmieją się też z ustawek Morawieckiego – na rozmowy o rolnictwie wypożyczył i wstawił do gospodarstwa nowy sprzęt z firmy handlującej ciągnikami i kombajnami. Zupełnie jak za komuny…

Musisz o tym wiedzieć!