Fundacja asystentki posła PiS dostała 10 mln z funduszu Ziobry. Wątpliwości wobec adresu w mieszkaniu

Fundacja Ex Bono z Opola dostała 10 milionów złotych, z czego 2 miliony na … koszty administracyjne. Co to za twór i czemu akurat Opole?

Z Opolem związany jest Patryk Jaki. Z kolei Natalia Julia Obrocka przez trzy lata była asystentką prof. Jerzego Żyżyńskiego, posła PiS z Opola. Fundacja w latach 2019-2021 miała otworzyć ośrodek pomocy ofiarom przestępstw w większym mieście oraz od kilku do kilkunastu lokalnych punktów pomocy w mniejszych miejscowościach – pisał portal Oko.press. 2 miliony złotych fundacja mogła przeznaczyć na co chce… Co się z nimi stało? Nie wiadomo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ale kwota szokuje. Co więcej, fundacja miała siedzibę w mieszkaniu, którego mieszkańcy nie mieli pojęcia o tym że się tam znajduje ujawnił NIK. A to tylko jeden z przykładów rozdawania pieniędzy … no właśnie, komu? Najwyraźniej swoim.