To sama prawda, co pan mówi, w tej akurat sprawie – tak słowa premiera, będącego w jej programie, skomentowała Danuta Hołecka, jedna z propagandzistek TVPiS. To wyjątkowo obrzydliwe zachowanie – komentują internauci. Te słowa można bowiem bez trudu odczytać jako zarzucenie Morawieckiemu kłamstwa.

Co bowiem powiedziała Hołecka? Oceniła, że słowa premiera są prawdą, ale jednocześnie zakwestionowała jakby inne jego wypowiedzi. Jest to czytelne nawet dla mało wyrobionych widzów. Prezenterka – propagandzistka wpisała się w ten sposób w wojnę, którą z Morawieckim toczy Kurski. A jest to wojna o władzę nad PiS, a więc o bardzo dużą stawkę.

Reklamy

Jawny atak na premiera w głównym programie propagandowym TVPiS oznacza, że los Mateusza Morawieckiego w partii Kaczyńskiego jest przypieczętowany. Wkrótce powinien zostać odwołany. Powodów jest bardzo dużo, zarówno afery Dworczyka jak i skonfliktowanie Polski z Unią Europejską a przede wszystkim próby odsunięcia samego prezesa.

To Morawiecki ma stać za planem postawienia Kaczyńskiego na czele tak zwanej rady, czegoś w rodzaju, nadzorczej PiS, gdzie pełniłby rolę wyłącznie doradczą a prezesem miał zostać premier. Ten plan już się nie powiedzie.

Poprzedni artykułOstro: Taka hołota nie rządziła Polską od czasów bierutowskiej!
Następny artykułMorawiecki przyznał, że na klub PiS mają wpływ rosyjskie służby specjalne?