Konia z rzędem temu, kto potrafiłby powiedzieć gdzie jest i czym się zajmuje obecnie Jarosław Kaczyński. Mimo że Polska przeżywa najpoważniejszy kryzys od lat, lider PiS i przy okazji urzędujący wicepremier ds. bezpieczeństwa… po prostu zniknął. Próżno szukać śladów jakiejkolwiek jego aktywności.

– Inflacja 7,7 proc. Pandemia: tylko dziś 526 ofiar. Na granicy kryzys. Nie wiadomo, co z Ukrainą. KPO mamy w plecy. Minister Mejza, który nie tylko jest hańbą dla polskiego rządu, ale kompromituje Polskę. A pan wicepremier ds. bezpieczeństwa znika – zauważyła Katarzyna Lubnauer, posłanka KO. – Jarosław Kaczyński zniknął. Zresztą nie pierwszy raz w tak ważnym czasie – dodała.

Reklamy

– W tej chwili realnym niebezpieczeństwem jest to, co dzieje się z pandemią. Niedzielski mówi dość jasno: „Ja nic nie mogę. Nie mam zgody rządu na podjęcie ustawy rządowej dotyczącej paszportów covidowych. Nie mam zgody partii na to, by przeprowadzić ustawę Hoca w parlamencie”. To gdzie jest ten, który ma być jego wsparciem politycznym? Czyli gdzie jest szef bloku Zjednoczonej Prawicy i wicepremier ds. bezpieczeństwa? Powinien wydać decyzję polityczną w tej sprawie, decyzje ratujące życie i zdrowie Polaków – przekonuje Lubnauer w rozmowie z NaTemat.

Politycy PiS próbują jednak udawać, że wszystko jest w porządku.

– Prezes pracuje. Pracy jest bardzo dużo – przekonują.

Tylko kto im jeszcze wierzy?!

Poprzedni artykułBelka celnie zakpił z Morawieckiego. To musiało zaboleć szefa rządu!
Następny artykułGiertych o możliwej amnestii: ostatnia oferta dla posłów PiS