A to dobre! Jacek Sasin uważa, że przyczyną inflacji jest… Unia Europejska

Fot. YT
Fot. YT

Trzeba przyznać, że Jacek Sasin potrafi wskazać zdumiewające przyczyny dla wszystkich niepowodzeń Prawa i Sprawiedliwości. Kto wie, czy nie jest to nawet podstawowa przyczyna, dla której sprawuje wszystkie swoje partyjno-rządowe stanowiska.

Teraz na antenie Polsat News wicepremier i minister aktywów państwowych z kamienną twarzą przekonywał, że winna inflacji w Polsce jest… Unia Europejska.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Rosnące ceny energii to koszt naszego uczestnictwa w Unii Europejskiej – stwierdził Sasin.

– UE to nie tylko to, co nam się kojarzy dobrze – fundusze, ale też to, co ma dla nas skutki negatywne, jak uczestnictwo w europejskiej polityce klimatycznej powodujące, że cena energii elektrycznej w Polsce rośnie – przekonywał wicepremier.

Szkoda, że nie dodał tylko, że to Unia Europejska nakazała rządowi Morawieckiego wydrukować miliony złotych, tylko po to, by mieć z czego finansować wszystkie partyjne pomysły gospodarcze. Jak choćby słynny polski samochód elektryczny, Centralny Port Komunikacyjny… a można by tak jeszcze długo wymieniać.