Skarbówka pisze do ministra: Polski Ład sparaliżował urzędy, sytuacja jest krytyczna

W związku z wdrażaniem Polskiego ładu sytuacja w Krajowej Administracji Skarbowej stała się krytyczna! Pracownicy zaangażowani do dyżurów w sprawie udzielania informacji na temat Polskiego ładu rozpoczynają pracę o godzinie 11, a kończą o 19. W czasie dyżuru teoretycznie są zobligowani do udzielania informacji tylko w zakresie Polskiego ładu, ale w praktyce udzielają porad odnośnie wszelkich spraw skarbowych. Przy obecnym przeciążeniu pracowników, przyznanie im kolejnych zadań w bardzo istotny sposób ogranicza czas pracy niezbędny do wypełnienia ich zasadniczych obowiązków […]

Całkowicie nieracjonalnym i szkodliwym działaniem przełożonych jest przerzucanie obowiązku prowadzenia szkoleń odnośnie Polskiego ładu na pracowników urzędów skarbowych. Dotychczas szkolenia na temat nowych rozwiązań podatkowych prowadzili pracownicy Izby Administracji Skarbowej, którzy nie są obciążeni bezpośrednią obsługą podatników i nie mają ściśle wyznaczonych terminów do realizacji swoich działań Obciążanie urzędów skarbowych nowymi obowiązkami grozi paraliżem!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W związku z powyższym z obawy o nieterminowe wykonanie kluczowych zadań organów podatkowych oraz popełnianie omyłek będących wynikiem braku wystarczającego czasu na wykonywanie wszystkich zadań, w trosce o wizerunek Krajowej Administracji Skarbowej, jak i z uwagi na dobro podatników domagamy się:

– natychmiastowej likwidacji dyżurów w urzędach skarbowych od 15 do 19 w zakresie Polskiego Ładu,

– natychmiastowego uruchomienia dodatkowych środków (spoza KAS) na wypłatę dodatków zadaniowych pracowników zaangażowanych w informowanie na temat Polskiego ładu,

– natychmiastowej realizacji zaległej uchwały modernizacyjnej za lata 2020 oraz 2021 oraz wzrostu wynagrodzeń zasadniczych ze skutkiem od 1 stycznia 2022r. w wysokości 20%.

pisze Agata Jagodzińska ze związków zawodowych skarbówki do Kościńskiego.