Ludzie w Rosji są oszukiwani przez państwowe media, które mają praktycznie monopol informacyjny. Dlatego nie wiedzą zbyt wiele o wojnie z Ukrainą i popierają Putina. To poważne ostrzeżenie dla Polski, aby budować silne, niezależne media i nigdy nie pozwolić na to, aby jakikolwiek rząd przejął nad nimi kontrolę. Niezależność mediów musi zostać wpisana do Konstytucji i pilnowana jak największy narodowy skarb.

Gdyby nie niezależne media, to nikt by nie wiedział o tym, ile jest pisowskich afer. Nikt by nie mówił o kradzieży milionów złotych z PCK, o oszustwach przy zakupie maseczek i respiratorów, o przekrętach władzy, o podejrzanych transakcjach Morawieckiego i jego żony, o dwóch wieżach Kaczyńskiego. Nasza lista afer nigdy nie mogłaby powstać.

Reklamy

Wolne media to podstawa. Wszyscy powinniśmy je chronić i dbać o to, aby zawsze mówiły prawdę o tym, co robi władza, szczególnie taka skorumpowana i zakłamana z jaką przyszło nam żyć teraz.

Władza nienawidzi wolnych mediów, bo patrzą jej na ręce. PiS nienawidzi dziennikarzy i zleca ich inwigilację, niszczy niezależność, wykupuje, żeby jak najmniej ludzi wiedziało o tym, co się dzieje w Polsce. Wolne media to gwarancja, że żaden Putin nie utrzyma się zbyt długo u władzy.

Poprzedni artykułImponująca lista firm, które porzuciły Rosję. Putin będzie wściekły
Następny artykułSkandal na Podkarpaciu. Marszałek z PiS zablokował pociąg z pomocą dla Ukrainy?