Brejza ostro: Trwa konflikt cywilizacji

Putin budował władzę na przywracaniu Rosjanom poczucia rzekomej „dumy”, władzę opierał na pozornym „przywracaniu Rosji należnego miejsca na Świecie”. Trwa konflikt cywilizacji: Świata atlantyckiego z putinowską-duginowską Eurazją – napisał senator Krzysztof Brejza.

– Obecnie Rosja jest w kryzysie społecznym, demograficznym i gospodarczym. Dlatego Putin próbuje uciekać od problemów wewnętrznych i szukać „wroga” na zewnątrz. Autorytarna Rosja, to centralizacja władzy, ograniczenie wolnych mediów, rozrost oligarchii i wpływów służb.Wszystko podlane fałszywym sosem idei wschodniego konserwatyzmu – rzekomej misyjności Rosji, które rolą jest obalenie „zgniłego, liberalnego” Zachodu. Bo przecież motorem Dugina jest nienawiść do demokratycznych i liberalnych wartości cywilizacji atlantyckiej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wprowadzane twarde sankcje Zachodu uderzą w społeczeństwo Rosji i mogą doprowadzić do obalenia Putina. Odbiorą mu w społeczeństwie wiarygodność jako tego, który rzekomo przywraca dumę Rosji. Tak jak Rosja destabilizowała latami UE wspierając radykalne antyunijne ruchy: Salviniego, Orbana, Le Pen, tak Zachód twardymi i bezwzględnymi sankcjami zdestabilizuje system polityczny budowany przez Putina.
Ale na teraz potrzeba tylko jednego – wojskowych dostaw na Ukrainę systemów obrony przeciwlotniczej i Javelinów. W każdej ilości – dodał Brejza.

źródło: Twitter