Newsweek uderza w Dudę. W PiS wściekłość, Kaczyński dostał szału

Tomasz Lis potrafi celnie uderzyć. Najnowszy Newsweek ujawnia, że Andrzej Duda jest wielkim problemem dla PiS. Nie wszyscy mieli tego świadomość, więc powstał wielki jazgot po stronie Nowogrodzkiej. Kaczyński miał do stać szału. Chciał utrzymywać ludzi w nieświadomości a tutaj ktoś wprost i bez ogródek napisał o Dudzie jak wygląda nowy układ polityczny.

Kaczyński się wściekł głównie dlatego, że dotarło do niego, iż Biden jest znacznie możniejszym protektorem Dudy niż on sam. I że może mieć coraz większy kłopot z prezydentem.

Reklamy

Lis ma dla pisowskich trolli jeden komunikat „Ci, którym nie przeszkadza PiS-owska machina nienawiści, na rozkaz partii, za pieniądze lub z głupoty, próbują zakneblować media, których partia nie lubi. Uprzedzam, nie uda się. Ale po drodze się skompromitujecie.” 

Słuszne i prawdziwe to słowa redaktora naczelnego. Ludziom trzeba mówić prawdę, nawet jeśli boli. A prawda jest taka, że Duda chce wyjść z układu z Kaczyńskim i odwołał się do największego sojusznika jakiego ma Polska. Ma więc szansę zmazać winy i odbudować w Polsce coś więcej niż tylko kult wodza.

Zobaczymy czy wytrwa. Szanse są. Ale nie ma co okłamywać ludzi, że sytuacja wygląda inaczej. Dudzie się należało trochę prawdy, nawet gorzkiej. Polakom też.