Łabędzi śpiew PiS. Partia Kaczyńskiego pociesza się sondażami publikowanymi w partyjnych mediach

Zjednoczona Prawica coraz bardziej zamyka się w swoistej medialnej bance. Wieży tylko w te informacje, które pojawiają się na łamach zaprzyjaźnionych mediów. Te z kolei drukują tylko te wiadomości, które uzyskają od polityków PiS, którzy uzyskują je czytając zaprzyjaźnione media. Niemalże doskonałe perpetuum mobile.

Reklamy

I tak właśnie należy czytać najnowszy sondaż, opublikowany przez portal wPolityce.pl. Pracownia Social Changes przeprowadziła badania partyjnych sympatii Polaków. Wynika z niego, że gdyby wybory parlamentarne miały sięodbyćw najbliższych dniach, to na partię Kaczyńskiego głosowałoby… 38 proc. Polaków.

Z kolei na Platformę Obywatelską chce zagłosować 25 proc. respondentów, na Polskę2050 Szymona Hołowni zaś 11 proc. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (9 proc.), Konfederacja (8 proc.) i PSL (5 proc.).

38 proc. poparcia to piękny wynik. Jednak nawet jeśli prawdziwy, w co można przecież wątpić, to wyraźnie wskazuje, że PiS nie ma szans by po raz trzeci objąć rządy w Polsce. I takie jedynie wnioski można wysnuć z tego badania.