Kaczyński zamierza rozwalać Unię od wewnątrz? „Decyzja” Przyłębskiej to początek

W październiku 2021 roku Trybunał Kulinarny Przyłębskiej na polecenie Kaczyńskiego stwierdził nadrzędność prawa krajowego nad unijnym, co otworzyło konflikt z instytucjami europejskimi. Kilka miesięcy później, 21 stycznia 2022 r., Komisja zażądała od Polski 69 mln euro kary za odmowę przestrzegania wspólnych zasad.

Wydaje się, że Kaczyński  zamierza rozwalać Unię od wewnątrz, opierając się na sojusznikach Putina… Między innymi na Marine Le Pen, gdyby została wybrana? „PiS rozpoczął proces sojuszu na poziomie europejskim z suwerenistami i nacjonalistami, takimi jak Marine Le Pen, Matteo Salvini i Viktor Orban” – powiedział francuski ekspert polityki międzynardowej Georges Mink.

Reklamy

Także dla Budapesztu Marine Le Pen jest wyraźnie lepsza od Emmanuela Macrona. Węgry czekają tylko na jedno: aby jeden z głównych krajów Europy Zachodniej przeszedł na nacjonalizm w celu zmiany układu sił w instytucjach europejskich.

W polskich i węgierskich mediach Emmanuel Macron jest nieustannie krytykowany… Czyżby ktoś realizował plan pisany cyrylicą? „Decyzja” Przyłębskiej, gotującej Kaczyńskiemu obiady i słuchającej uważnie wszystkich jego poleceń, może być dopiero początkiem tragicznych europejskich wydarzeń. Na końcu tych wszystkich scenariuszy widać mordę rosyjskiego sołdata…