Zaplecze intelektualne PiS.

Poseł PiS i jednocześnie prawa ręka Zbigniewa Ziobry Janusz Kowalski Nikiszowca. Tam nagrał 33-sekundowy filmik przed zamkniętą kopalnią Wieczorek.

„Jestem w Katowicach na dzielnicy Nikiszowiec przed zamkniętą kilka lat temu kopalnią KWK Wieczorek. Tu można było wydobywać węgiel kamienny jeszcze 15-20 lat! Czas na odbudowę polskiego górnictwa! Czas na inwestycje w polski węgiel” – napisał Janusz Kowalski.

Reklamy

W nagraniu ubolewa, że polskie kopalnie są zamykane, a przecież Wieczorek mógł wciąż wydobywać węgiel. Upomina się też o specjalny audyt możliwości wydobycia surowca.

Geniusz PiS zapomniał, że kopalnię nie zamknął Donald Tusk… Wieczorek w celu likwidacji do Spółki Restrukturyzacji Kopalń przekazano w marcu 2018 roku, w trzecim roku rządów PiS z Mateuszem Morawieckim, śląskim posłem jako premierem.

– Kopalnię zamknięto, bo po prostu wyczerpały się jej złoża. To, co zostało, jest wybierane przez pobliską KWK Murcki-Staszic. No, ale tego Janusz Kowalski nie wie, a jeśli wie, to o tym nie mówi. Wystarczy mu dekoracja w postaci pustych murów. Januszowi Kowalskiemu brakuje też innej wiedzy. Nie wie, że w miejscu kopalni Wieczorek powstanie ogromny hub gamingowo-technologiczny, zupełnie nowa dzielnica i setki, jeśli nie tysiące miejsc pracy – wskazuje „Gazeta Wyborcza”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPacynka Kaczyńskiego. PiS tworzy kontrolowaną opozycję przed wyborami [VIDEO]
Następny artykułSawicki ostro: Marcin Horała to nieudacznik. Szczere słowa ludowców