Odlot polityków Solidarnej Polski. Takich bzdur jeszcze nie opowiadali!

To, że środowisko Solidarnej Polski jest źródłem memów i anegdot wiadomo od dawna. Trzeba przyznać, że politycy skupieni wokół Zbigniewa Ziobry solidnie na to zapracowali. Teraz jednak pobili samych siebie i pokazali prawdziwy polityczny odlot.

Reklamy

Wszystko ze względu na to, że Koalicja Obywatelska złożyła w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. – Minister Zbigniew Ziobro, prawdopodobnie najdroższy minister świata. Droższy nawet niż czereśnie. Czy rzeczywiście jest tyle wart? – pytał się Donald Tusk.

– Człowiek odpowiedzialny za degradację polskiego wymiaru sprawiedliwości, za wielki konflikt z Unią Europejską i blokadę środków europejskich. Ten człowiek nigdy nie powinien znaleźć się w rządzie. Jestem przekonany, że wszyscy, którym zależy poprawie stosunków z Unią Europejską i przede wszystkim dobrze funkcjonującym wymiarze sprawiedliwości, ten wniosek poprą – tłumaczył jeden z polityków Platformy Obywatelskiej.

Na takie słowa Solidarna Polska musiała zareagować. Zrobiła to jednak po swojemu, czyli… śmiesznie.

– Wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry to realizowana niemieckimi rękami Tuska polityka Putina – napisał Marcina Romanowskiego na Twitterze.

Naprawdę nie potrafią już nic więcej?!