Kosiniak-Kamysz przedstawia plan dla Polski: tania energia, tanie ciepło, tanie paliwo

3 x Tanio to nowy program PSL, zaprezentowany na konwencji ludowców. PSL ma pomysł i wie jak wprowadzić w Polsce tanią energię, tanie ciepło i tanie paliwo – w skrócie 3 X TANIO.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował program ludowców, który jest odpowiedzią na trudną sytuację Polaków. PSL chce wprowadzić tanią energię, tanie ciepło i tanie paliwa. Ma też pomysł jak obniżyć ceny żywności. Program jest ambitny, ale możliwy do zrealizowania – mówią eksperci i chwalą ludowców za praktyczne podejście do problemów wywołanych przez PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kosiniak-Kamysz mówi krótko: musimy pozwolić Polakom na wykorzystanie potencjału Odnawialnych Źródeł Energii. Zapowiada rozwój tanich rozproszonych systemów energetycznych, które w krótkim czasie uniezależnią Polskę od importu surowców energetycznych. Prezes PSL mówi m.in. o biogazowniach i produkcji taniego gazu, który pozwoli produkować zimą tanie ciepło a latem bardzo tanią energię. PSL zwraca też uwagę na kwestie paliwa, chce by Orlen i Lotos przestały zarabiać miliardy na Polakach tylko stały się spółkami użyteczności publicznej, których celem jest produkcja taniego paliwa i taniego autogazu.

Ludowcy nie poprzestają na tym – chcą aby systemowo wprowadzić lepszą edukację, skończyć z polityką w kościołach i planują też stymulowanie rynku aby pojawiła się tania żywność.

Działania, które proponuje PSL, chwalą eksperci, którzy mówią że plan Kosiniaka-Kamysz jest ambitny, ale realny do zrealizowania. Postawienie na tanią, powszechnie dostępną energię, szybkie obniżenie ceny paliw i pomysł na tanią żywność pozwolą szybko zwalczyć inflację.

Jesteśmy gotowi by przejąć władzę i szybko oraz skutecznie polepszyć los Polaków – mówi zdecydowanie Władysław Kosiniak-Kamysz.