Pasławska pyta Kaczyńskiego: po co była ta cała repolonizacja banków, prezesie PiS?

Urszula Pasławska, posłanka PSL, uważa że banki powinny zdecydowanie ograniczyć swoje zyski, które osiągają dzięki wysokiej inflacji. I oskarża PiS o bezczynność w tej sprawie:

“Banki notują rekordowe zyski. Nic się im nie stanie, jeśli przyhamujemy ich rozpasanie na rzecz pomocy Polakom. Dlatego mówimy wprost: zerowa marża od kredytów. Niech przykład dadzą państwowe placówki. Po co była cała repolonizacja?” – powiedziała Pasławska.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Posłanka bardzo celnie uderza w Kaczyńskiego, który swego czasu wiele opowiadał o zyskach banków i konieczności repolonizacji. Znacjonalizowane banki zarabiają dalej ogromne pieniądze a Polacy mają trudności ze spłacaniem kredytów.

“Po co była ta cała repolonizacja banków, prezesie PiS? ” – pyta Pasławska i ma rację. Znowu okazało się, że opozycja słusznie ostrzegała przed pomysłami PiS. Partia Kaczyńskiego okłamała Polaków także w tej sprawie.