Węgiel będzie po 5 tysięcy za tonę! Związkowiec Sierpnia 80 rozjeżdża Morawieckiego.

Mamy do czynienia z polityką całkowicie kłamliwą, polityką fikcji, która się rozjeżdża. Im bliżej jesieni i zimy, to będzie to bardziej widoczne. Bo matematyki nie da się oszukać – powiedział szef “Sierpnia 80” Bogusław Ziętek w rozmowie z Radiem Zet.

Szacuje się, że w Polsce węglem opala się 3 miliony 800 tysięcy gospodarstw. Węgiel z polskich kopalni nie stanowi nawet 10 procent zapotrzebowania – ujawnił Ziętek. Szef związkowców ostrzega również, że węgiel zimą może kosztować nawet 5 tysięcy złotych!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jest to niestety bardzo realne. PiS dając pieniądze napędza inflację oraz zwiększa popyt – w sposób sztuczny niszcząc normalny rynek węgla. W efekcie ceny pójdą do góry! I to bardzo…

Węgiel drożeje w oczach a dopłaty spowodują, że będzie i droższy i będzie go mniej. Co gorsza, PiS nawet nie wie ile ma węgla i ile należy go dostarczyć, brakuje bowiem jednego miejsca które koordynowałoby te wszystkie strumienie dostaw. Z logistyki Morawiecki dostałby szkolną jedynkę. PiS jest partią, która nie potrafi nic. Jest to zbieranina nieudaczników. Dostarczenie ludziom papieru (czyli pieniędzy) zamiast węgla jest zbrodnią.

Co się może wydarzyć?

  1. Ludzie nie mogąc kupić węgla będą masowo kupować kaloryfery elektryczne, które tak zwiększą zapotrzebowanie na prąd, że sieci będą wyłączane,
  2. Węgiel podrożeje do ponad 5 tysięcy za tonę i zaczną się włamania do domów i kradzieże tego cennego nośnika energii,
  3. Polacy przyjadą na Żoliborz szukając Kaczyńskiego (on się będzie ukrywał w ciepłym ośrodku ABW pod Warszawą, jak to zwykle czyni gdy się boi)

Rząd się ogrzeje, ale czy Polacy? Wątpliwe!