Pracownia badawcza chce pozwać sondażownię braci Karnowskich. To koniec zawyżania wyników PiS?

Burza wokół sondaży.

Podejrzane sondaże Social Changes publikowane przez wspierany przez PiS portal braci Karnowskich nie raz były w centrum uwagi mediów. Kulisy procederu opisała m.in. redakcja kierowana przez Biankę Mikołajewską.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Teraz za Social Changes zabiera się pracownia badawcza Political Changes. Pracownia rozważa pozew przeciwko dziwnej „sondażowni”, której publikacje działają na niekorzyść firmy.

– W związku z publikowaniem sondaży na zamówienie powiązanego z partią rządzącą portalu wPolityce.pl przez firmę nazywającą się Social Changes, które w sposób ewidentny i stały przeszacowują PiS, nasza pracownia rozważa pozew o zakazanie używania nazwy Social Changes zbliżonej do Political Changes. Robienie i publikowanie sondaży na zlecenie de facto partii politycznej, która poprzez reklamy spółek Skarbu Państwa opłaca portal, powinno być zakazane lub przynajmniej oznaczone jako pochodzące od zainteresowanej partii. Wkrótce poinformujemy o dalszych krokach – informuje pracownia Political Changes.