Bajki Legutki. „Komisja Europejska stawia Polsce warunki nie do przyjęcia”

Europoseł Ryszard Legutko ustawicznie przekonuje Polaków co do konieczności polexitu. Co jemu samemu nie przeszkadza po raz kolejny sprawować mandatu europosła.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Komisja Europejska w sprawie KPO stawia Polsce warunki nie do przyjęcia, a ich wprowadzenie spowodowałoby chaos prawny w kraju – opowiadał Legutko na antenie Polskiego Radia 24.

– Gdyby pani przewodnicząca von der Leyen chciała podjąć przychylną dla Polski decyzję, to by ją podjęła. Nie robi tego z wielu względów. Również z tego powodu, że planuje kontynuować swoją funkcję w przyszłej kadencji i nie może się narazić większości, zwłaszcza większości parlamentarnej, która jest ogarnięta jakąś antypolską furią – dodał polityk PiS.

Ciekawe, że prof. Legutko nawet nie zająknął się na temat przestrzegania praworządności w Polsce. Ale może po prostu łatwiej jest o wszelkie możliwe złe intencje oskarżać Brukselę, niż wskazać błędy własnego obozu politycznego?