PiS przywróci obowiązkowy pobór do wojska? Szef MON zaprzecza, ale…

Mariusz Błaszczak. Fot. YT
Mariusz Błaszczak. Fot. YT

W mediach pojawiła się informacja, że rząd pracuje nad przywróceniem powszechnego poboru. Co prawda została szybko zdementowana, ale niepewność pozostała.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Nie zakładamy przywrócenia obowiązkowego poboru. Nie ma takiej potrzeby. Uważam, że poprzez różnego rodzaju atrakcyjne perspektywy i programy zachęcimy młodych ludzi do służby w Wojsku Polskim – mówił na łamach „Rzeczpospolitej” Mariusz Błaszczak.

– Polska jest bezpieczna, zarówno siłą swojego wojska jak też siłą sojuszy których jesteśmy częścią. Bezpieczeństwo było i jest priorytetem rządu PiS, dlatego przeznaczamy największe w historii pieniądze na modernizację Wojska Polskiego – dodał.

PiS przyzwyczaił nas jednak do tego, że wierzyć można tylko w zdementowane wiadomości. Coś więc najwyraźniej jest na rzeczy.