PILNE: Uwaga na braki mleka i mięsa! Stają ubojnie i mleczarnie!

Portal Tygodnik Rolniczy ujawnił, że w ciągu kilku dni w Polsce staną ubojnie i mleczarnie. Chodzi o brak dwutlenku węgla, używanego przy produkcji mięsa i mleka.

“Dwutlenek węgla jest niezbędny do usypiania zwierząt w dużych nowoczesnych zakładach uboju drobiu i trzody. Z jednej strony przyśpiesza ubój, z drugiej jest bardziej humanitarnym sposobem uboju. Problem polega na tym, że zakłady ubojowe nie gromadziły zapasów dwutlenku węgla, ponieważ nigdy nie było takiego ryzyka. Kluczowe zakłady azotowe wstrzymały produkcję, a dwutlenek węgla jest produktem ubocznym przy produkcji nawozów. Do zakładów mięsnych gaz docierał cysternami, wymagało to specjalistycznego sprzętu, nie ma raczej rurociągów. Zapas jest w tym momencie na 5-6 dni” – powiedział Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso w wywiadzie dla Tygodnika Rolniczego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Co to oznacza dla Polaków? Brak mięsa i mleka. Sytuacja jest tragiczna! W sieci już pojawiają się apele o robienie zapasów.