Waszczykowski wywołał skandal. Oskarżył ambasadora USA o próbę… obalenia polskiego rządu

Witold Waszczykowski, dzisiaj europoseł PiS, ale jeszcze niedawno minister spraw zagranicznych rozpoczął właśnie kolejną internetową wojenkę. W mediach społecznościowych zasugerował, że Mark Brzeziński, ambasador USA w Polsce, chce obalić rząd w Warszawie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wszystko przez to że Brzeziński spotkał się z przedstawicielami organizacji sędziowskich. Wcześniej wziął udział w Camusie Polska Przyszłość. To wystarczyło, by „podpadł” politykowi PiS.

– Pan ambasador USA w Polsce spotkał się ze środowiskami prawników, którzy prowadzą polityczną akcję przeciw polskiemu rządowi. Nie działają na rzecz praworządności! – pisał Waszczykowski w mediach społecznościowych.

– Chcą pomóc obalić demokratycznie wybrany rząd. Pan też chce obalić polski rząd??? – dodał eurposeł Zjednoczonej Prawicy.

I pomyśleć, że Kaczyński mianował niegdyś na stanowisko szefa MSZ człowieka, który szuka zwady na Twitterze. Brak słów.