Polacy nie chcą ani Morawieckiego ani Glapińskiego. Ciekawe wyniki sondażu

Polacy nie mają złudzeń co do tego, kto odpowiada za kryzys gospodarczy w jakim znajduje się już Polska. Spotęgowany przez gigantyczne problemy z cenami i nośnikami energii. Dlatego większość z nas uważa, że zarówno Mateusz Morawiecki jak i Adam Glapiński powinni pożegnać się ze swoimi stanowiskami. I to im szybciej, tym lepiej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Polskiej gospodarce zagraża kryzys energetyczny, żywnościowy i recesja. Czy Pani/Pana zdaniem Mateusz Morawiecki i Adam Glapiński to właściwe osoby na stanowiskach premiera i szefa Narodowego Banku Polskiego w tych czasach? – tak brzmiało pytanie, postawione na zlecenie „Rzeczpospolitej”.

Okazało się, że aż 54,9 proc. respondentów uważa, że zarówno Morawiecki jak i Glapiński powinni jak najszybciej pożegnać się ze sprawowanymi stanowiskami. Przeciwnego zdania jest zaledwie… 12,6 proc. badanych.

Sytuacja wygląda jeszcze ciekawiej, jeśli chodzi o liczbę osób popierających pozostanie na stanowisku Morawieckiego. Chciałoby tego jedynie 7,5 proc. ankietowanych. Zaś poparcie dla Glapińskiego, to już prawdziwa katastrofa wizerunkowa. Chce tego zaledwie… 4,7 proc. uczestników badania.