Ceny ropy najniższe od stycznia a Orlen i Lotos nadal łupią kierowców

Mamy najniższe ceny ropy w tym roku ale Orlen i Lotos nadal nie chcą obniżyć cen. Benzyna kosztuje 6,5-7 zł za litr a olej napędowy 7,5-8 zł za litr. Dlaczego jest tak drogo? Jedna z popularnych teorii głosi, że Kaczyński kazał utrzymywać wysokie ceny paliw aby zubożyć społeczeństwo. I nie musi to być dalekie od prawdy.

Orlen i Lotos mają w Polsce praktycznie monopol na paliwa. Nawet inne stacje zaopatrują się w tych koncernach bo wożenie benzyny na duże odległości jest kosztowne. Dlatego kwoty z Orlenu obowiązują i wyznaczają poziom cen w całym kraju.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Mimo taniej ropy ceny paliwa są bardzo wysokie i jest to co najmniej dziwne. Nie ma bowiem żadnego ekonomicznego uzasadnienia, jest tylko decyzja polityczna. A decyzje tą podejmuje w Polsce Jarosław Kaczyński, który wysyła rozkaz do Obajtka.

Wysokie ceny paliw powodują, że Orlen się bogaci, ale tracimy my wszyscy.