Mądre słowa Zgorzelskiego: musimy rozwijać źródła taniej energii i ciepła!

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL uważa, że Polska musi pilnie zacząć rozwijać źródła taniej energii i ciepła.

Dzisiaj płacimy ogromną cenę za to, że wstrzymany został rozwój odnawialnych źródeł energii. A przecież nauka uczy nas, że musimy, ekonomia wskazuje, że powinniśmy, a technologia pokazuje, że możemy. To fatalny błąd rządu PiS – powiedział Zgorzelski. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przypomniał również, że w 2018 roku PSL zaprezentował program Rzeczpospolita Samorządowa, w którym znalazły się m.in. propozycje dotyczące budowy rozproszonych źródeł taniej energii w postaci biogazowni, pomysły wsparcia rolników, którzy mogliby inwestować w produkcję energii oraz założenia dla nowych miejsc pracy na wsi przy wytwarzaniu taniego ciepła i prądu.

PSL od lat promuje zieloną energię i uważa, że trzeba jak najszybciej rozwijać tanie źródła prądu.

Polska może stać się nie tylko producentem taniego prądu i ciepła ale też go eksportować i doskonale na tym zarabiać. Niestety PiS niszczył wiatraki i niszczył fotowoltaikę. Dzisiaj wszyscy ponosimy tego skutki.