Katastrofa sondażowa PiS. Tak złego sondażu nie mieli od lat

Z badania przeprowadzonego przez IPSOS dla portalu oko.press wynika, że gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to PiS doznałoby sromotnej porażki. Tak złych notowań partia od Kaczyńskiego nie miała dosłownie od lat.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na koterię z Nowogrodzkiej chce głosować zaledwie 33 proc. respondentów. To spadek o 2 proc. w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca.

Z kolei Platforma Obywatelska może liczyć na poparcie 26 proc. badanych. Trzecie miejsce należy zaś do Polski 2050, na którą deklaruje oddanie głosu 12 proc. ankietowanych. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (8 proc.), Konfederacja (7 proc.) i PSL (5 proc.).

Gdyby taki wynik przełożył się na wynik rzeczywistych wyborów, to PiS uzyskałby zaledwie 198 mandatów. Nie może wiec nawet marzyć o tym, by samodzielnie objąć władzę. Nie widać zaś chętnych do koalicji.

Z kolei partie opozycyjne zyskałby bezwzględną większość parlamentarną. Platforma Obywatelska może liczyć na 138 posłów, Polska 2050 – 57, Lewica – 29, Konfederacja – 26 i PSL – 11.