Polacy nie wierzą PiS. Zdumiewający sondaż!

Fot. Internet
Fot. Internet

Pracownia SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej” przeprowadziła sondaż, pragnąc dowiedzieć się, czy zdaniem Polaków rząd PiS ma szansę wyegzekwować reparacje wojenne od Niemiec. Odpowiedź musi zaskakiwać.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wbrew staraniom partyjnej propagandy PiS Polacy nie mają złudzeń co do tego, że pieniądze związane z reparacjami kiedykolwiek pojawią się nad Wisłą. Tak uważa aż 66,1 proc. respondentów.

Zaledwie 11,9 proc. badanych jest skłonna nabrać się na bajki PiS o fortunie, jaka zostanie wydarta Niemcom. 22 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

– W uzyskanie reparacji wątpi 7 na 10 osób w wieku od 35 do 49 lat. W doprowadzenie do wypłacenia reparacji nie wierzy 3/4 badanych z wyższym wykształceniem i podobny odsetek respondentów o dochodzie mieszczącym się w granicy 3001 – 4000 zł netto. Biorąc pod uwagę klasę miejsca zamieszkania odpowiedź tę najczęściej wskazywali badani z miast liczących od 100 tys. do 199 tys. mieszkańców – ocenia Justyna Sobczak z w SW Research.