Na horyzoncie klęska PiS. Widzi to nawet życzliwy władzy portal

Pracownia Estymator przygotowała dla życzliwego PiS portalu DoRzeczy.pl sondaż pokazujący partyjne sympatie Polaków. Wynik nie wypadł szczególnie korzystnie dla Zjednoczonej Prawicy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wybory miały się odbyć w najbliższą niedziele, to na partię Kaczyńskiego oddałoby głos zaledwie 37 proc. To za mało, by marzyć o kolejnej, trzeciej kadencji.

Kolejne miejsce należy do Platformy Obywatelskiej, na którą chce głosować 26,1 proc. badanych. Dalej znajduje się Polska 2050 z poparciem 11,8 proc. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (9,9 proc.), PSL (6,7 proc.) i Konfederacja (6,6 proc.).

W przełożeniu na mandaty badanie pokazuje, że Zjednoczona Prawica zdobyłaby 205 miejsc w Sejmie, aż o 30 mniej niż w 2019 r. Z kolei PO miałaby 134 posłów, Polska 2050 – 53, Lewica – 37, PSL – 18 i Konfederacja – 12. Kaczyński nie ma więc najmniejszych szans, by stworzyć rządową większość.