Kaczyński zapowiada rozliczenie Ukrainy z Wołynia. Mec. Giertych: Tak może robić tylko człowiek Moskwy

Jarosław Putin.

Gdy Rosja zaczęła przegrywać wojnę z Ukrainą, do akcji wkroczył prezes PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że chce, aby „historyczne sprawy, tragiczne, takie jak Wołyń zostały rozwiązane zgodnie z zasadami przyzwoitości i uczciwości, które; jeśli Ukraina chce być krajem tej naszej, demokratycznej strefy, muszą i Ukrainę obowiązywać. To chcę jasno powiedzieć”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dolewanie oliwy do ognia, gdy badania pokazują, że Polacy mają coraz bardziej mieszane uczucia co do Ukraińców w Polsce, to zaskakujące działanie ze strony naczelnika. Jedynym beneficjentem takiego zwrotu jest Władimir Putin i Moskwa.

– Rozdrapywanie przez Jarosława Kaczyńskiego teraz ran z historii polsko-ukraińskiej, w czasie, gdy Ukraińcy walczą o życie jest głupie, podłe i zdradzieckie. Tak może robić tylko człowiek Moskwy. Putin grozi użyciem przeciw Ukrainie broni jądrowej, a Kaczyński żąda teraz przeprosin za Wołyń – wskazał adwokat Roman Giertych.