Kolosalny spadek poparcia dla PiS. W rządzie polecą głowy?

Z badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla sympatyzującego z PiS portalu DoRzeczy wynika, że gwałtownie maleje poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. Co prawda Kaczyński ciągle może jeszcze liczyć na zwycięstwo w wyborach, nie ma jednak szans na stworzenie rządu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wybory miały się odbyć w najbliższych dniach, to na PiS zagłosowało nu 35,9 proc. respondentów. Taki wynik oznacza spadek o 1,1 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, która może liczyć na poparcie 26,8 proc. ankietowanych. Oznacza to wzrost o 0,7 proc. Dalej znajduje się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować 12,2 proc. badanych. Co także oznacza wzrost, o 0,5 proc. W Sejmie znalazłaby się także Lewica (11 proc.), PSl (6,5 proc.) i Konfederacja (6,1 proc.).

Taki wynik oznaczałby, że PiS otrzymuje zaledwie 202 posłów. Tymczasem PO miała by ich 135, Polska 2050 – 55, Lewica – 41, PSL – 18 a Konfederacja – 8.