Dworczyk ofiarą Sasina? W PiS huczy od plotek

Jacek Sasin. Fot. YT
Jacek Sasin. Fot. YT

Od dawna wiadomo, że Jacek Sasin i Mateusz Morawiecki nie darzą siebie sympatią. Premier słusznie uważa, że Sasin skompromitował się nieudolnie próbując przeprowadzić wybory kopertowe. A tego właśnie Sasin nie może darować Morawieckiemu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Walka o wpływy paraliżuje prace rządu. Ale żaden ze zwaśnionych polityków tym akurat się nie przejmuje.

Wszystko wskazuje na to, że Sasin odniósł właśnie spory sukces. I ustrzelił Michała Dworczyka, polityka bardzo bliskiego Morawiecekiemu. – Sasin tnie wpływy Morawieckiego jak salami – zauważył jeden z dziennikarzy.

– Odejście Michała Dworczyka z Kancelarii Premiera wisiało w powietrzu od miesięcy. Główny powód – treść maili z jego skrzynki. Ale dziś to także efekt starcia między Sasinem a Morawieckim. Bo na zmianę samego szefa rządu PiS chyba nie może sobie pozwolić, bo zbyt łatwo może przegrać głosowanie w sejmie – zauważa „Rzeczpospolita”.

Przynajmniej jedna rzecz udała się Sasinowi. Jak na tyle lat wycierania rozmaitych rządowych stołków, nie jest to jednak zbyt imponujący dorobek.