Kaczyński powinien podać rząd do dymisji a przeprowadzeniem wyborów musi zająć się rząd techniczny. Po tym co wyprawiają politycy PiS nie można mieć żadnych wątpliwości: ta partia nie ma recepty na potężny kryzys nadciągający nad Polskę.

Należy natychmiast odwołać cały rząd i zająć się ratowaniem kraju. Nie jest to czas na gierki polityczne i kalkulacje, bo stawką jest już nie tylko polityka, ale losy wszystkich nas. Jeśli PiS będzie rządzić jeszcze rok, to ludzie będą umierać z biedy i mrozu.

Reklamy

Kaczyński nie przedstawia żadnych recept na rozwiązanie problemu, tylko mówi, że problem istnieje. Nie ma też żadnych działań, które mogłyby zaradzić problemom, które stworzył PiS. Jest jeden wielki … atak na opozycję. Sytuacja, w której Kaczyński atakuje polityka opozycji zamiast mówić o tym jak zapewni węgiel, prąd i gaz, jest dyskredytująca.

Media nie powinny też zajmować się już słowami prezesa PiS. Czas pokazać jak wyjść z kryzysu. Pomysły ma Polska 2050, PSL, PO i Lewica. Być może czas na wielki okrągły stół ekspertów i przedstawienie Polakom normalnej oferty: jak obniżyć inflację, jak zapewnić prąd, jak odbudować potencjał węglowy na czas gdy przechodzimy transformację energetyczną. To są prawdziwe problemy a nie fobie prezesa.

 

Poprzedni artykułKaczyński szuka wroga. Czy będą nim osoby transpłciowe?
Następny artykułPolacy nie mają złudzeń. Idzie katastrofa