Przed PiS tylko klęska. Potwierdza to najnowszy sondaż

Nikt już nie ma wątpliwości, że PiS stoi w obliczu wyborczej klęski. Potwierdzają to nawet sondaże robione przez media tradycyjnie życzliwe dla Zjednoczonej Prawicy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Takie są wnioski wynikające z badania pracowni Social Changes przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl. Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to PiS wypadłby w nich słabo.

Co prawda chce na niego głosować 37 proc. Ale to za mało by stworzyć rząd po raz trzeci. Zwłaszcza w obliczu świetnego wyniku opozycji.

Oddanie głosu na Platformę Obywatelską deklaruje bowiem 30 proc. badanych. Kolejne miejsce zajmuje Polska 2050 z poparciem sięgającym 9 proc.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja (8 proc.) i Lewica (7 proc.). A na przykład Kukiz’15 który współpracuje z PiS może liczyć na… 2 proc.