W sieci pojawiła się „Parszywa dwunastka Falenty”

W liście wysłanym z hiszpańskiego więzienia Marek Falenta, skazany za zorganizowanie nielegalnych podsłuchów w warszawskich restauracjach, wymienia 12 osób, które według niego „uczestniczyły w aferze podsłuchowej”. To głównie politycy PiS i funkcjonariusze CBA.

PARSZYWA 12. FALENTY

Reklamy

Lista osób, które uczestniczyły w aferze podsłuchowej w 2014 roku według Marka Falenty. Pisownia oryginalna na podstawie listu wysłanego do Andrzeja Dudy w dniu 12.04.2019

1. Jarosław Kaczyński – Stanisław Kostrzewski konsultował z nim sposób wykorzystania nagrań w 2013 roku. Zaakceptował wykorzystanie materiałów i przysłał mi agentów CBA z Wrocławia i ABW z Katowic, dla których pozyskiwałem kolejne nagrania.

2. Stanisław Kostrzewski – pierwszy dowiedział się o możliwości pozyskania nagrań. Polecił mi kontynuację działań. W tym samym czasie poinformowałem też agentów CBA i ABW z Katowic. Spotkania z nim odbywały się w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej i w moim biurze.

3. Ernest Bejda – dostał stanowisko szefa CBA dzięki nagraniom i ich upublicznieniu przez P. Nisztora. Został wyznaczony do tego zadania przez J. Kaczyńskiego.

4. Cezary Gmyz – współpracownik CBA, na spotkaniu z CBA uzgodniłem, że nagrania będą przekazywane przez P. Nisztora i C. Gmyza. Następnie oni je upubliczniali w odpowiednich dla PiS momentach.

5. Mariusz Kamiński i M.Wąsik – ułaskawieni w zamian za pozyskanie nagrań i ich upublicznienie.

6. Jarosław Wojtycki – agent CBA z Wrocławia. Przysłany przez Kostrzewskiego do odsłuchiwania nagrań po każdorazowym ich upublicznianiu [?] Przepisywał też informacje z nagrań do raportów operacyjnych CBA. Awans na szefa CBA Wawa po aferze.

7. Artur Chudziński – współpracowałem z nim przez 3 lata po aferze. Pozyskiwałem dalsze informacje i spotykaliśmy się również w obecności innych osób i agentów CBA w mieszkaniach operacyjnych. 8. Nowak- współpracownik Wojtyckiego, który razem z nim odsłuchiwał nagrania i [ nieczytelne – pobierał?] do dalszego wykorzystania.

9. Martin Bożek – przysłany do mnie przez Kostrzewskiego. Odpowiedzialny za mój kontakt z ABW i przekazywanie im informacji.

10. Piotr Nisztor – współpracownik CBA – dziennikarz wprowadzający nagrania do informacji publicznej przysłany przez CBA.

11. Norbert Wojnarowski – Jarosław Kaczyński oferował mu stanowisko Ministra Skarbu w zamian za pomoc przy pozyskiwaniu [nieczytelne] Norbert był na rozmowie kwalifikacyjnej z JK i może to potwierdzić.

12. Grzegorz Kuczyński – przewodniczący RN w jednej z moich spółek, adwokat Jarosława Kaczyńskiego, który przyjaźnił się ze St. Kostrzewskim skarbnikiem PiS. W zamian dostał posadę w RN PGE SA wśród zaufanych ludzi JK.

Poprzedni artykułPoparcie dla PiS topnieje w oczach. Polecą głowy?
Następny artykułStało się! Przez przypadek Jarosław Kaczyński powiedział prawdę