Bestia z PiS.

Waldemar Bonkowski, były senator PiS skazany w sądzie I instancji za okrutne zabicie 8-letniej suczki Zoji został akcjonariuszem telewizji Media Narodowe. To przedsięwzięcie medialne narodowca Roberta Bąkiewicza, który zdradził Konfederację i zaczął wspierać PiS.

Do dokumentów dotarła Wirtualna Polska, który przygląda się środkom, które trafiają do byłego już szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Jak przypomina WP – Bonkowski przywiązał suczkę do jadącego samochodu, a zwierzę zmarło.

Reklamy

Sam Bąkiewicz nowego współwłaściciela telewizji „narodowców” nie komentuje. Z kolei Bonkowski przekonuje, że wspiera „polskie projekty”.

Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, spółka akcyjna “Telewizja Media Narodowe” została zarejestrowana pod koniec stycznia 2023 roku. Prezesem zarządu jest Robert Bąkiewicz, a w zarządzie zasiada Piotr Barełkowski – który współtworzył m.in. TV Biznes, TV Republika i telewizję wPolsce.pl, Tomasz Kalinowski – zasiadający we władzach Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” i były sekretarz w Stowarzyszeniu “Obóz Narodowo-Radykalny”.

Pod koniec kwietnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała spółce koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego.

Tymczasem, jak ustaliła WP, już w trakcie działalności telewizji Media Narodowe, w rejestrze beneficjentów rzeczywistych pojawiło się nazwisko byłego senatora PiS. Bonkowski został akcjonariuszem i ma 30 proc. udziałów w spółce.

Gdy był senatorem, Bonkowski słyną antysemickich treści i skrajnie agresywnego języka.

W kwietniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Kościerzynie uznał Bonkowskiego za winnego zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem i skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo sąd zakazał posiadania psów przez najbliższe 5 lat i nałożył na niego obowiązek składnia kuratorowi sprawozdań z odbywanej kary. Dodatkowo były senator miał zapłacić 20 tysięcy złotych nawiązki.

Poprzedni artykułPiS cofnęło służby do czasów PRL. Szefowa Departamentu Kontrwywiadu ABW o kryzysie i upadku polskich służb
Następny artykułCzas zdjąć zasłonę, tworzoną przez pisowskie media i pokazać Polakom prawdziwy obraz Polski