Edukacja wymaga bardzo poważnych zmian. Ludowcy mają program Lepsza szkoła

PSL chce zmieniać polską edukację. Chce wzmocnienia roli nauczycieli, zmiany programu na taki, który jest bardziej praktyczny i użyteczny dla dzieci i młodzieży oraz daje im większe szanse na rynku pracy. Ludowcy mają także pomysł na odciążenie tornistrów.

– Polska szkoła jest dzisiaj zaatakowana wirusem ideologii, który ma zastąpić realną wiedzę. Kuratorzy, tacy jak Barbara Nowak, zajmują się polityką zamiast pomocą dzieciom. Mamy w tym systemie mnóstwo patologii i problemów, z którymi mierzą się rodzice. Dość tego – mówią ludowcy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PSL chce m.in. zwiększyć wynagrodzenia nauczycieli, uniezależnić szkołę od polityki oraz znacząco zmienić program nauczania tak, aby uwzględniał on indywidualne predyspozycje uczniów do rozwoju i dawał szansę poświęcić więcej czasu każdemu dziecku.