[Counter-Box id="1"]

– W kontekście działek Morawieckiego często słyszę, że uczciwie zarobił, to ma. Dużo osób chyba nie wie, jak wyglądała kariera młodego Morawieckiego…Otóż 6 lat po studiach, syn znanego polityka, dostaje posadę DORADCY PREZESA ZARZĄDU w państwowym banku – ujawnia jeden z internautów.

– Młody Morawiecki doradza prezesowi tak dobrze, że już rok później bank zostaje sprywatyzowany i kupuje go irlandzka spółka o kapitale DWÓCH FUNTÓW. Robi to z naruszeniem prawa, wśród głosów protestu, że państwowy bank sprzedawany jest spółce zagranicznej, zamiast polskiej.

Reklamy

– Za dobre doradztwo, 33 letni Morawiecki zostaje członkiem zarządu banku BZ WBK, połączonego ze sprywatyzowanego Banku Zachodniego ze sprywatyzowanym Wielkopolskim Bankiem Kredytowym.

– W 2007 objął stanowisko prezesa WBK i ciągle doradzał w temacie prywatyzacji – np. prywatyzacji SPEC, którą popierał jako prezes banku, ale krytykował już jako polityk…Jego bank uczestniczył również przy prywatyzacji Ciechu, w której to sprawie CBA zatrzymało 6 osób…

– Jak widzicie, normalna kariera – kto z nas w wieku 30 lat nie miał okazji zostać doradcą prezesa zarządu państwowego banku, tuż przed jego prywatyzacją? Może po prostu urodziliście się pechowcami i teraz zazdrościcie? Nie twierdzę, że Morawiecki złamał prawo. Ale ten teatrzyk, gdzie on z siebie robi przedstawiciela ludu walczącego z elitami, gdy sam korzystał pełnymi garściami z sytuacji jakie dawało mu urodzenie, zachodzące prywatyzacje i zagraniczny kapitał to zwykła hipokryzja – podsumowuje internauta.

Poprzedni artykułPiS przemycał rosyjski węgiel. Kaczyński finansuje Putina, mimo embarga!
Następny artykułOd początku sierpnia PiS sprowadza węgiel z Rosji do Polski