Senator Michał Kamiński: z prezydentem Dudą trzeba twardo!

Senator Michał Kamiński uważa, że Andrzej Duda powinien zostać potraktowany tak, jak na to zasłużył i tak, jak to wynika z głosu wyborców. Polacy gremialnie odrzucili system PiS i powierzyli kierowanie Polską trzem partiom: Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drodze oraz Lewicy.

– Z prezydentem proszę państwa uważam, że trzeba twardo, nie na miękko. Po pierwsze dlatego że nie ma najmniejszych powodów, byśmy zachowywali się wobec pana prezydenta Andrzeja Dudy inaczej z ostatnich lat osiem prezes Kaczyński – mówi senator Kamiński. – Chodzi o to abyśmy twardo wyznaczyli prezydentowi miejsce, które wyznacza mu konstytucja.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– W prezydenckich uprawnieniach konstytucyjnych znajduje się bardzo dużo przepisów oczywiście także przepisy dotyczące desygnowania premiera. Prezydent może to proszę państwa zrobić tylko na pierwszym posiedzeniu sejmu. Na tym pierwszym posiedzeniu sejmu prezydent dostanie wiadomość jaka w Sejmie powstała większość.

– Prezydent ma bardzo wiele uprawnień, ale żadne z nich nie dotyczy kwestionowania woli narodu.