Zgorzelski o Dudzie: strzelił sobie podwójnego samobója

– Andrzej Duda vetem strzelił sobie podwójnego samobója. Chciał pokazać skuteczność, a doprowadził do tego, że pracowników sfery budżetowej pozbawiono podwyżek na Święta. Tak naprawdę to jego veto jest działaniem, które destabilizuje sytuacje TVP – powiedział Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL.

– Prezydent pozostanie z swoim vetem jak Himilsbach z angielskim. Rząd przedstawi nową ustawę okołobudżetową. Skoro PAD nie konsultował z nami żadnych rozwiązań, to niech dalej liczy na obóz, któremu jest wierny, co pokazują ostatnie działania – dodał Zgorzelski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Nigdy nie zgadzałem się na to, aby TVP była telewizją propagandową, która ma na celu szczuć na ludzi, pokazywać im zakłamaną rzeczywistość oraz wprowadzać nienawiść wśród narodu w imię interesu politycznego ekipy Kaczyńskiego.

Wicemarszałek skomentował też próbę puczu w TVP, którą chciał zrobić Kaczyński:

– To nie są interwencje poselskie w TVP i PAP tylko okupacja. Dochodzi tam do jakiś nienormalnych scen jak chociażby przepychanki posła Macierewicza z dziennikarzami. Nie chcą po prostu oddać swoich wpływów medialnych, których nadużywali przez lata – powiedział Zgorzelski.