Rząd rozważa: Referendum na temat odwołania Dudy przy okazji wyborów samorządowych

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do koalicji demokratycznej, wśród polityków obozu władzy trwa dyskusja na temat odwołania Andrzeja Dudy z funkcji prezydenta. Miałoby to się odbyć przy okazji wyborów samorządowych. Taki projekt byłby bardzo silnym motywatorem dla blisko 12 milionów Polaków aby iść do wyborów i zagłosować za pozbawieniem Dudy stanowiska prezydenta.

Władza zwierzchnia należy do narodu. Gdyby w referendum osiągnięto wysoką frekwencję, to odwołanie prezydenta byłoby trywialnie proste. Po tym jak ułaskawił dwóch przestępców z PiS, którzy fałszowali dokumenty i niszczyli Andrzeja Leppera, sprawa jest bardzo prosta. Polacy mają Dudy dość a ten nie dość, że zachowuje się tak jakby realizować każde polecenie Kaczyńskiego to jeszcze działa na szkodę Polek i Polaków, nie podpisując ustaw, które przekazują pieniądze ludziom.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Odwołanie Dudy w referendum byłoby znakomitym zakończeniem kariery PiS w Polsce. Opcja referendum rozważana jest razem z delegalizacją PiS. Jest to jednak scenariusz skrajny – popularny wśród tak zwanych jastrzębi. Słusznie mówią oni o oczekiwaniach Polaków.